biuro@eccoteam.pl
+48 508-864-522
Zastosowanie oczyszczalni AT |
Oczyszczalnie biologiczne AT znalazły zastosowanie jako oczyszczanie ścieków pochodzących przede wszystkim z:
Fenomenem oczyszczalni jest wysoki parametr oczyszczenia (97,2 %) do jakości rzędu wód II klasy czystości, który pozwala na:
|
pROMOCYJNA CENA ORAZ MODEL at+p |
Budowa i mechanizm działania oczyszczalni AT
Składa się on z sekwencji paru technologicznych procesów. Woda odpadowa nacieka do nienapowietrzanej komory, gdzie dochodzi do biologicznego wydzielania się azotu oraz tworzą się warunki do częściowego biologicznego wydzielania się fosforu. W tej części dochodzi również do mechanicznego przeczyszczenia wód odpadowych oraz do rozkładu starego zanieczyszczenia. Nienapowietrzona komora podzielona jest kilkoma ściankami działowymi, które tworzą pionowy labirynt, wewnątrz którego odbywa się cyrkulacja. W kolejnym etapie woda odpadowa w sposób grawitacyjny wcieka do nienapowietrzanej komory zbiornika z nisko obciążoną aktywacją, gdzie w obecności tlenu dochodzi do biologicznej degradacji zanieczyszczenia organicznego oraz do nitryfikacji amoniakalnego azotu.
Powietrze do części nienapowietrzanych dochodzi za pomocą pomp przeponowych/dmuchawy z kanałem bocznym, które są umieszczone poza reaktorem biologicznym. Powietrze pod ciśnieniem jest tłoczone przez elementy pęcherzykowate, przy czym ciśnienie można regulować za pomocą Sterownika z mikroprocesorem. Następnym etapem oczyszczania jest separacja, gdzie dochodzi do oddzielenia oczyszczonej wody od aktywnego osadu, przy czym woda zostaje wpuszczona do obiegu wodnego, wsiąka lub poddana zostaje recyklingowi.
Aktywny osad zostaje przepompowany z dna odstojnika do nienapowietrzonej komory. W komorze odstojnikowej znajduje się ogranicznik przepływu, który umożliwia wykorzystanie wbudowanej komory retencyjnej i zabezpiecza przed gwałtownym przypływem ścieku. W ten sposób powstają warunki do wpuszczenia ścieków do wód gruntowych i do recyklingu biologicznie oczyszczanych ścieków, dlatego że oczyszczona woda nie zapycha porów warstwy filtracyjnej podłoża lub urządzenia filtrującego. |
certyfikaty, zgodność z normą PN EN 12566-3+A1 2009
Dzięki zastosowaniu nowatorskiego rozwiązania opatentowanego na Słowacji OŚ AT osiągają bardzo wysokie parametry w procesie oczyszczania. Poddawane licznym badaniom skuteczności w Niemczech (przez Pruefinstitut fuer Abwasertechnik, Aachen) , na Litwie i Słowacji oraz innych testów wykonanych przez Instytut Badań Budowlano-Technicznych, osiągnęły wysoki poziom redukcji. Po ukończeniu testów zgodności, wykonaniu prób początkowych oraz przeprowadzeniu wewnętrznej kontroli producent wydał ES oświadczenie zgodności, które odpowiada legislatywie UE.
Upoważnia to producenta do oznaczania swoich produktów znakiem zgodności. Wszystkie modele AT 6-50 z wbudowaną komorą retencyjną spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania normy EN 12566-3 oraz gwarantują równomierny przebieg także przy jednorazowym wpuszczeniu większej ilości wody. W ten właśnie sposób został rozwiązany problem wypłukiwania z przydomowych oczyszczalni ścieków aktywnego osadu przy każdym gwałtownym napływie.
Maksymalnie osiągalny efekt oczyszczania jest oparty na Technologii nisko obciążeniowej aktywacji z aerobową aktywacją osadu.
Wykorzystany został tu system ciągłego biologicznego oczyszczania wód odpadowych, unowocześniony na podstawie wzoru użytkowego UV 4324 ze zintegrowaną akumulacją udarowo przenikających wód oraz wewnętrznym reaktorem z międzynarodowo opatentowaną technologią VFL (Vertical Flow Labirynth). Efektem są wysoka jakość oczyszczonej wody oraz niskie koszty uzytkowania. |