biuro@eccoteam.pl
+48 508-864-522
w cenie od:
*- Cena zawiera zestaw: oczyszczalnia ścieków,
pompa napowietrzająca, programator
czasowy oraz wąż napowietrzający
Oczyszczalnia o bezkonkurencyjnym parametrze oczyszczenia (98,6%) w super cenie, wyposażona w system dwustronnego frakcjonownia oraz dwa certyfikaty CE (UE)
Korzyści oraz zalety:
Zastosowanie:
! GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY !
Galeria obrazów oczyszczalni VH
|
Budowa i mechanizm działania
P..........doprowadzenie sprężonego powietrza ze sprężarki
Odpowiednie ustawienie zaworów na rozdzielaczu zapewnia podstawowy przepływ wody w oczyszczalni i przez to odpowiednie warunki do utrzymania szlamu aktywnego. Podstawowe przepływy wody w oczyszczalni są schematycznie pokazane na następnym rysunku. |
Montaż
D…..średnica oczyszczalni ścieków H…..wysokość oczyszczalni ścieków (wysokość urządzenia można zwiększyć dodając nadbudowę)
Zbiornik można ustawiać tylko przy temperaturze przekraczającej 5ºC. W niższych temperaturach grozi jego uszkodzenie. Przed ustawianiem sprawdzamy całe urządzenie łącznie z nadstawką. Kanalizacja dopływowa i odpływowa musi być umieszczona na głębokości większej niż strefa przemarzania albo musi być ocieplona (potrzebę ocieplania przed zamrażaniem rozwiązuje projektant). Wykonany w całości z tworzywa sztucznego zbiornik oczyszczalni zaleca się ustawiać w wykopie na obliczonym fundamencie betonowym (pozbawionym drobnych kamyków i zanieczyszczeń) ręcznie, za pomocą taśm.
Betonowy fundament wypoziomowany z tolerancją +/- 5 mm przygotowuje się zgodnie projektem budowlanym. Po osadzeniu oczyszczalni na fundamencie betonowym ustawia się dno i sprawdza, czy jest poziome. Jeżeli tolerancja ustawienia w poziomie przekroczy +/- 5 mm, to zbiornik należy wyjąć, poprawić betonowe dno i powtórzyć ustawianie zbiornika. Po ustawieniu i sprawdzeniu zbiornika można przystąpić do podłączenia dopływu i odpływu.
Do podłączenia rurociągu wejściowego ścieków do oczyszczalni korzysta się rurociągu, który wprowadza się przez uszczelnienie do zbiornika tak, żeby rurociąg wystawał w głąb zbiornika, ale żeby można było wyjmować kosz prętowy. Do przyłącza odpływowego podłącza się rurociąg do kanalizacji oczyszczonej wody. Po podłączeniu rurociągów dopływowego i odpływowego cały zbiornik napełnia się wodą. W zbiorniku kolejno napełniają się sekcje tak, żeby różnica poziomów wody między nimi nie przekraczała 10 cm. Podczas kolejnego napełniania zbiornika, betonuje się go kolejnymi warstwami albo obsypuje. (zależnie od miejscowych warunków, dokumentacji i współpracy producenta) równomiernie na całym obwodzie.
Do obsypania korzysta się z piasku (minimum na odległość 15 cm od płaszcza zbiornika) albo przesianej ziemi pozbawionej ostrych kamieni. Nasypywaną ziemię zagęszcza się warstwami, przy czym zbiornik stale pozostaje napełniony wodą. Przy betonowaniu obsypywaniu części zbiornika nad poziomem wody ) łącznie z nadbudową) szaluje się tak, żeby zagęszczana ziemia nie uszkodziła zbiornika. Kompleksowo posadowienia zbiornika w terenie rozwiązuje projektant w dokumentacji projektowej. |
Certyfikaty |